Meteorologu:grek jep lajmin, e madh/Shqipërinë e pret kjo këtë javë, ja si do bëhet..

Lajme nga Bota

Meteorologu grek jep lajmin e madh/ Shqipërinë e pret kjo këtë javë, ja si do bëhet..


Shqipëria dhe i gjithë rajoni pritet të përballet me një mot të keq gjatë fillimit të javës. Siç paralajmërojnë meteorolgët grekë, moti pritet të përkeqësohet gjatë të hënës dhe kul mi do të jetë të martës pasdite.

Priten shira të rrëm bye shëm të shoqëruara me rrufe të shumta, sidomos në pjesën jugore, jug-lindore dhe qendrore të vendit.Temperaturat pritet të ulen me disa gradë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.