Merrni masat , t emperaturat do te shkojne ne -17 grade

Lajme nga Bota

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot të qëndrueshëm por shumë të ftohtë.
Sipas Meteoalb, sot te mperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -17°C në -5°C, në zonat e ulëta nga -7ºC në 03°C dhe në zonat bregdetare nga -3°C në 05°C. Era do të fryjë në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin, por që herë pas here do të ketë dhe reshje bore. T emperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore nga -13°C në -4°C dhe në zonat e ulëta nga -10°C në -1°C.

Si p asojë e motit të keq gjatë ditës së djeshme u shfaqën pro bleme me qarkullimin e mjeteve në të gjithë vendin, ndërkohë që qindra qytetarë mbetën të bll okuar për më shumë se 8 orë në doganën e Qafë Thanës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *