Mediat gjermane publikojnë pamjet apoka Iiptike/ Njerëzit po flenë në rrugë, Kroacia shkundet sërish nga një tërmet shumë i fortë, ja sa ballë ishte

Lajme nga Bota


Më shumë se një javë pas një tërmeti sh ka tërrues 6.4 ballë, një tjetër tërmet i fuqishëm tro nditi rajonin në juglindje të Zagrebit në Kroaci këtë mbrëmje.

Si bëhet e ditur nga qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC) ky tërmet kishte një for cë prej 5 ballësh. Epiqendra edhe këtë herë ishte në qytetin e vogël kroat të Petrinjas, 45 kilometra në juglindje të Zagrebit.

Kryebashkiaku Darinko Dumbovic tha për portalin e lajmeve “jutarnji.hr” të mërkurën në mbrëmje se dë met janë shtuar.

Tërmeti i një javë më parë shk atërro i Petrinja si dhe qytetet e vogla Sisak dhe Glina dhe fshatrat në mes. 7 persona humbën jetën dhe 26 të tjerë u pla gosën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *