Më në fun reagon Edi Rama: Jam në Tiranë në orën 6 pasdite do flas për atë që i ndodhi Klodian Rashës

Lajme nga Bota


Kryeministri Edi Rama në një status në twitter njofton se sot në orën 18:00 do të ndajë qëndrimin e tij për vd ek jen e Klodian Rashës për të cilin u protestua dje në Tiranë por jo vetëm. Ai thotë se më në fund është në Tiranë dhe i fton të gjithë ta ndjekin.


Reagimi në twitter:

Më në fund në Tiranë! Sot në 18.00 do të ndaj me shqiptarët qëndrimin tim për vd ek jen tr agj ike të 25 vjeçarit nga efektivi i Pol ici së së Shtetit! Faleminderit paraprakisht kujtdo që do të gjejë kohën të më ndjekë në tv apo fb

Ky do të jetë reagimi i parë i kryeministri pasi protestuesit dje protestuan dhunshëm për orë të tëra, ku bënë thirrje edhe për dorëheqjen e ministrit Sandër Lleshaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *