Mblidhen gratë në shtëpinë e Shyhretes. Çka po ndodh?

Lajme nga Bota

Shyhrete Behluli është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike, popullore dasmash dhe popullore kosovare. Këngëtarja e muzikës popullore, Shyhrete Behluli, prej shumë vitesh ka kënduar për të tjerët, duke u bërë më të bukura gëzimet familjare, shkruan “Kosovarja”.

Shyhretja, shpesh është quajtur edhe “sherbeti i estrades” dhe kështu duket të jetë. Në familjes e këngëtares, vitet e fundit ka pasur mjaftë mbledhi, festa ditëlindjesh, dasma e ahengje, që janë parë edhe në publik. Po sot çka ka të re, që janë mbledhur, veshur e zbukuruar zonjat e zonjushat a familjes? Hape pamjen më poshtë dhe shikoje të plotë


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *