Learta e Shyhretja sapo dolën nga ‘duart’ e Njomzës, vjehërr e re po duken si kukulla

Lajme nga Bota


Shyhrete Behluli është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike, popullore dasmash dhe popullore kosovare. U lind në fshatin Mushtisht të Therandës, ku kreu shkollimin fillor, të mesmen e kreu në Prizren, ndërsa Fakultetin Filologjik në Prishtinë. Familja e saj ka patur një traditë muzikore, jo publike.

Learta Jakupi vazhdon të jetë një prej emrave më të përfolur në publik. Si gjithmonë janë paraqitjet e saj ato që e bëjnë tejet të pëlqyer, shkruan ORAinfo. Learta është shumë aktive me postime në rrjete sociale, me postime të ndryshme. Në pamjet e fundit ajo shihet bashkë me Shyhreten, ku të dyja janë rregulluar dhe po duken si kukulla./ORAinfo/


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *