LAJMI I FUNDIT/Rrêzohet Avioni Zviceran…Ja çfarë ka Ndodhur

Lajme nga Bota


Gjatë një ak,sidenti ajror në Francë, janë lënduar një pilot zviceran dhe dy pasagjerë francezë.

Një avion i regjistruar në Zvicër, të premten pasdite nuk e ka qëlluar pistën në aeroportin Annecy-Mont Blanc gjatë motiti me dëborë.


Avioni Cessna aterroi përtej një rruge dhe u ndal në një shteg biçikletash, informon Shtegu.com. Piloti mbi 60-vjeçar zviceran u lëndua rëndë. Ai është dashur të lirohej nga rrënoja nga ana e zjarrfikësve. Dy pasagjerët francezë (26 dhe 28) gjithashtu pësuan lëndime.

Avioni u ngrit nga Marseille-Marignane dhe duhej të ulej në Gjenevë, raportojnë mediat franceze. Për shkak të motit të keq, fluturimi për në Annecy u devijua.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *