LAJMI I FUNDIT/ Merret Vendimi, Nga data 1 Korrik…

Lajme nga Bota


Me fluturim të “Wiz Air” të mërkurën hapet aeroporti ndërkombëtar Shkup. “Viz Er” do ta hapë edhe aeroportin në Ohër “Shën Apostol Pavle” të enjten, me fluturim me të cilin do të udhëtojnë turistë nga Holanda dhe Polonia, deklaroi sot drejtori i përgjithshëm i TAV-Maqedoni, Alper Ersoi.


Protokollet janë përgatitur dhe plotësojnë të gjitha standardet botërore. Siç potencon Ersoi, udhëtarët duhet të arrijnë tri orë para fluturimit, sepse kontrollet për shkak të masave mbrojtëse janë pak më të ngadalta.
Nuk do të ketë kufizime për uljen në aeroplanë, sepse, siç tha Ersoj, fluturimi do të ishte i padobishëm. Udhëtarët do të duhet të mbajnë maska ​​mbrojtëse gjatë gjithë kohës në fluturim dhe kabina e aeroplanëve, thekson Ersoi, janë pajisur me filtra të veçantë të cilat shkatërrojnë 99.9 për qind të viruseve dhe baktereve, tranmeton MIA.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *