LAJMI FUNDIT/ Edhe Nje Mjek Shqiptar Shuhet Nga Jeta Prej Covi D-19

Lajme nga Bota


Mj eku i njohur ne urolog në qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, Drini Dobi e hu mbi l uftën me ko ronavirusin.

Abcnews.al mëson se ai ndërroi jetë mbrëmjen e sotme në një spital në Itali ku ishte dërguar pak ditë më parë për mj ekim të sp ecializuar, pasi u inf ektua.

Por pavarësisht përpjekjes së mj ekëve në Shqipëri dhe Itali, doktori u shua. Doktori ishte mjaft i respektuar, e ndërsa përpos faktit që qeveria njoftoi pak ditë më parë h eqjen e shpenzimeve për kurimin e tij.

Miqtë dhe të njohurit hapën edhe një faqe për mbledhjen e fondeve, por mjeku nuk arriti që të p ërballonte s ëmundjen duke ndërruar jetë.

“Te dashur miq, te gjithe ju qe e doni Drinin aq shume sa nuk e kisha perf ytyruar dot me pare. Me ka ngrohur zemren ajo qe kuptoj se po ndodh ne Tirane e kudo. Shume njerez po k ontribuojne fi nanciarisht per te ndihmuar kurimin e Drinit ketu ne Monza te Italise.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *