Lajm i rëndë! Kthehet përmbys autobusi në Gjermani, 19 persona ishin në të

Lajme nga Bota

Kthehet përmbys autobusi në Gjermani, 19 persona ishin në të. Një aks ident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Gjermani, ku një autobus është kthyer përmbys. Bz-berlin shkruan se në autobus ishin 19 persona së bashku me dy shoferët. Aks identi ndodhi mëngjesin e sotëm midis Freiwalde dhe Staakow.

Pas aksid entit, dëshmitarët aty pranë kanë njoftuar autoritetet poli core. Në vendngjarje kanë shkuar gjashtë helikopterë shpëtimi, 30 ambulanca, dymbëdhjetë mjekë të urgjencës dhe dhjetë brigada zjarr fikëse.

“Në autobus ishin gjithsej 19 persona, përfshirë shoferin e autobusit dhe një shofer zëvendësues. Nëntë persona u le nduan rëndë, dhjetë lehtë, “tha zëdhënësi i pol icisë Ralph Meier.

Leave a Reply

Your email address will not be published.