Lajm i Mirë për Mërgimtarët Shqiptar në GJERMANI, Prej datës 16 Dhjetor…

Lajme nga Bota


Është bërë e ditur se në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Nga data 16 dhjetor do të lansohet një destinacioni i ri udhëtimi për në Gjermani, transmeton albinfo.ch. Sipas një njoftimi për media, ky destinacion do të mund të bëhet për në Karslruhe/Baden-Baden.

Pas linjave të suksesshme në aeroportin e Prishtinës, si Londra, Dortmundi, Bazelli, Milano, Memingeni, Viena dhe Budapesti. Tani më kanë dalë në shitje edhe biletat për destinacionin e tetë me radhë atë të Karlsruhes/Baden Baden. Një trend i rritjes së fluturime ka filluar hovshëm në destinacionin e Kosovës, duke shtuar edhe numrin e udhëtarëve si dhe kompanive të reja që operojnë këtu. Duhet theksuar se Wizz Air shërben në rreth 140 destinacione në Evropë dhe në rreth 40 shtete.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *