Lajm i Keq në AUSTRI/ Merren Vendimet e reja Kufizuese, Ja çfarë u Vendos…

Lajme nga Bota

Austria ka ashpërsuar masat për të parandaluar përhapjen e Coronavirusit. Qeveria austriake ka vendosur të kufizojë tubimet, duke lejuar maksimalisht qëndrimin e gjashtë personave së bashku në ambient të mbyllur dhe 12 në ambient të hapur, raporton agjencia Reuters.


Kancelari gjerman Sebastian Kurz ka njoftuar sot se Austria po e ka të vështirë të ndalojë rritjen e infeksionit. Ngjarjet profesionale do të kenë të lejuar tubimin e më tepër personave por duhet respektuar distanca sociale, ka thënë Kurz në konferencë për media. Austria të shtunën regjistroi rekord prej 1747 raste të reja me koronavirus.

Leave a Reply

Your email address will not be published.