Lajm i fundit/ Ndahet nga jeta ikona e skenës shqiptare

Lajme nga Bota


Lajm i fundit/ Ndahet nga jeta ikona e skenës shqiptare
Një lajm i t rishtë vjen sot nga bota e artit. Është ndarë nga jeta në moshën 85 vjeçare bilbili i këngës popullore, Sali Brari.

Teatri Kombëtar i Operës, Baletit dhe Ansamblit Popullor shkruan se Brari shndriti në çdo shesh e në çdo skenë të vendit.


Njoftimi:

Lamtumirë – Bilbilit të këngës popullore Sali Brari.

Shtegtoi edhe një bilbil….

Teatri Kombëtar i Operës, Baletit dhe Ansamblit Popullor, me h idhërim të thellë mësoi ndarjen nga jeta të artistit të Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore, këngëtari me vokalin e veçantë, artisti me aftësi të rralla, Sali Brari.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *