Ky është bashkëshorti milioner i Alketa Vejsiut

Lajme nga Bota


Alketa Vejsiu eshte nje nder moderatoret me te suksesshme dhe me te dashura per publikun shqiptar. Gjate gjithe ketyre viteve ne televizion, ajo eshte treguar gjithmone e rezervuar per jeten e saj private duke thene se e ka te shenjte dhe nuk e perzjen me televizionin.

Ne rrjetet sociale, fotot e saj me bashkeshortin jane shume te rralla ndersa fytyra e femijeve mbetet akoma e panjohur.

Bashkeshorti i Alketes quhet Ardian dhe eshte nje emer i njohur ne boten e biznesit. Ai eshte nga Vlora dhe eshte presidenti i nje firme ndertimi. Moderatorja e njohur dhe Ardiani e kane kurorezuar dashurine e tyre ne martese ne vitin 2006. Ajo dhe bashkeshorti i saj kane 15 vite diefernece moshe me njeri-tjetrin.


Cifti ka dy femije sebashku, djalin Lionel dhe vajzen Nicole. Ata jetojne ne nje kompleks vilash luksoze ne periferi te Tiranes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *