Ky është 20-vjeçari që vd íq pas aksí dentit në Prizren (FOTO)

Lajme nga Bota


Dy ditë më parë ka ndodhur një aksident trafiku në mes dy veturave në rrugën “Besim Shala” në Prizren ku si pasojë l ëndime të rënda kanë pësuar dy vozitësit, ndërsa lëndim të lehtë ka marrë një pasagjer.


Gazeta Sinjali mëson se njëri nga të l ënduarit i moshës 20-vjeçare ka ndërruar jetë sot rreth orës 05:30 të mëngjesit, pasi që nuk mundi t’i mbijetojë p lagëve të marra.

Lajmi për Gazetën Sinjali është konfirmuar edhe nga Policia për rajonin e Prizrenit.

“Rr. Besim Shala, Prizren (NN) 13.01.2021 – 19:15. Ka ndodhur aksident trafiku në mes dy veturave civile.

Si pasoj, l ëndime të rënda kanë pësuar dy vozitësit meshkuj kosovar dhe l ëndime të lehta një pasagjer mashkull kosovar (i cili është liruar pas tretmanit).

Njëri nga të l ënduarit rëndë është dërguar në QKUK për tretman të mëtutjeshëm, ndërsa tjetri është dërguar në Spitalin e Prizrenit. Rasti është duke u hetuar“, thuhet në njoftimin e PK-së për aksidentin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *