Kur Naimi u diagn.ostikua me tu mor, kam vd ekur disa herë, rrëfimi i prekës i Mihrije Brahës

Lajme nga Bota


Mihrije Braha ka rrëfyer një ngjarje prekëse para publikut.


Mbrëmjen e djeshme startoi emisioni “E ardhmja është vajzë” në ekranin e “AbcNews” dhe për të hapur siparin ishte e ftuar këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Mihrije Braha. Ajo ka rrëfyer si kurrë më parë gjithë vështirësitë që ka kaluar në jetë, duke nisur nga lufta në Kosovë e deri tek beteja e bashkëshortit të saj, Naimit, me tumorin. Mihrija tha se partneri i saj para 24 vitesh u diagnostikua me tumor dhe për këtë arsye ju desh t’i nënshtrohej një operacioni të vështirë. Ajo tregoi se ky ka qenë një nga momentet më të vështira në jetë dhe pavarësisht se para Naimit dukej si grua e fortë, në të vërtetë brenda vetes ishte shumë e dobët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *