Kjo është pija që shëron mbi 50 së mundje, ja si ta bëni dhe nuk do keni më nevojë për iIaçe

Lajme nga Bota


Me këtë pije magjike, ju mund të shijoni shumë përfitime shëndetësore. Në fakt, mund të jetë aq e fuq ishme sa të ndihmoj në trajtimin e çmen durisë e madje edhe k anc erit.

Kanella, më shumë se një erëz! Ja disa përfitime qe kemi prej saj | Gazeta Dita

Këto të dhëna janë gjetur në shumë studime. Pija ka prejardhjen nga India.

Përbërësit: ½ e lugës së gjellës xhenxhefil, ½ e lugës së gjellës kanellë, 1/6 e lugës së gjellës shafran të Indisë, ½ e filxhanit të çajit qumësht, Pak mjaltë.

Përgatitja

Përzieni të gjithë përbërësit së bashku dhe shtojini ½ e një litri ujë të vluar. Qumështi i nxehtë gjithashtu duhet t’i hidhet tani.

Mos konsumoni kurrë xhinxher nëse jeni në një nga gjendjet e mëposhtme shëndetësore – GazetaBlic

Leave a Reply

Your email address will not be published.