KËTA JANË DY TË RINJTË KOSOVARË QË HUMBEN JETËN PASI U GODITEN NGA TRENI NË GJERMANI (FOTO)

Lajme nga Bota


Sot në orët e hershme të mengjesit dy të rinjë nga Ratisha e Decanit kanë humbur jetën pasi u goditen nga treni në Gjermani, shkruan RepublikaOnline.net

Dy të rinjtë po tentonin ta kapnin trenin e tyre duke kaluar përmes shinave të trenit, ku edhe u goditen nga një tren tjetër që po kapërcente nëpër qytet.


Hasan Arifaj 17 vjeç, dhe Blerian Arifaj, 13 vjeç, janë viktimat e ngjarjes tragjike, ndërkohë, vëllau i tretë i cili ndodhej se bashku me viktimat i shpëtoi aksidentit tragjik pasi po ecte më ngadal.

Ngjarja ka tronditur Kosovën dhe qytetin Bruckberg, ku edhe shumë autoritete u përfshinë për ti dal në ndihmë familjes së viktimave./RepublikaONline.net


“😢Të tronditur nga lajmi për tragjedin që ndodhi sot me 13-10-2020, në Bruckberg të Gjermanis ku humbën jetën dy vëllezër!

Hasan Arif Arifaj 17 vjeqar

Blerian Arif Arifaj 13 vjeqar nga Ratishi i Deçanit!

Ne emer te stafit tan ngushllime familjes Arifaj

Zoti jau lehtësoftë dhimbjën !

Ngushllime,familjarëve,miqve, shokëve dhe te afërmëve te tyre.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *