Këta janë dy djemtë që u mori jetën babai i tyre në Viti

Lajme nga Bota


Një vrasje e katërfishtë ka ndodhur në fshatin Pozhoran të Komunës së Vitisë, ku dyshohet se një burrë vrau gruan dhe dy djemtë e tij.

Sipas informatave fillestare, dyshohet se personi me inicialet F.Z., me armë zjarri ka privuar nga jeta bashkëshorten e tij, të ndjerën M.Z. dhe dy fëmijët e tij, të ndjerët H.Z. dhe A.Z., ndërsa në fund ka kryer vetëvrasje.
Në foton e mëposhtme mund t’i shihni se kush janë dy djemtë e vrarë.

Burime të sigurta brenda prokurorisë në Gjilan thanë për Express se arsyeja që çoi deri tek vrasja është një konflikt që kishin pasur çifti bashkëshortor në vendin e jashtëm ku kanë jetuar.

E njëjta familje kishte ardhë nga Zvicra për t’i kaluar pushimet në Kosovë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *