Kështu e urojnë motrat Shkurte Mustafën

Lajme nga Bota


Motrat Mustafa është një duo artistësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Rrjedhin nga nje fshat shume me vlera per muziken mbare popullore siç ishte Mushtishti, nje fshat i Therandes.


Shkurte Mustafa sot feston ditëlindjen. Ajo pa dyshim që po pranon urime e dhurata të shumta nga personat që e rethojnë.

Janë familjarët e saj, që shkruajnë fjalët më të mira për të, shkruan “Kosovarja”. Ai i cili mund ta veçojmë, është urimi dhe fotoja që kanë publikuar Motrat Mustafa në Instagram. “Urime shpirt edhe 100 të lumtura”, kanë shkruar ato përballë imazhit. Theksojmë, të gjitha motrat janë të dalluara në skenën muzikore, me projekte të ndryshme.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *