Këngëtari shqipëtar humb njeriun e dashur: Më hidhërove të qoftë dheu i lehtë!

Lajme nga Bota


Këngëtari shqipëtar humb njeriun e dashur: Më hidhërove të qoftë dheu i lehtë!

Këngëtari Elton Deda ka reaguar për lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të artisti të madh dhe profesori të shquar shqiptar, kornistit Andrea Canaj.

Deda shkruan përmes një postimi në rrjetet sociale se e ka hidhëruar kjo humbje e parakohshme e artistit të madh.

“Te qofte dheu i lehte Andrea Canaj. Na hidherove or mik.”, shkruan Elton Deda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *