Ka datëlindjen sot/ Njihuni me infermieren që ja foshnjen tre muajshe në shtëpi për t’u kujdesur për shqiptarët me COVlD-19

Lajme nga Bota


Rovena Rushiti është nga infermieret që përballet që nga f illimi i pandemisë me virusin covid-19. Edhe pse kur pandemia mbërriti në vendin tonë ajo kishte vetëm 3 muaj që ishte bërë nënë, sërish zgjodhi që të ishte një nga ‘ushta rët’ e rreshtit të parë në ‘l uft ën’ me COVID-19.


Së fundmi ka qenë ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu e cila ka zbuluar historinë e infermieres duke i uruar edhe ditëlindjen.

“Foshnja e saj ishte vetëm 3 muajshe kur Rovena Rushiti, infermierja e palodhur e spitalit Infektiv, vendosi të shërbejë për pacientët me #covid19 dhe nuk është ndalur prej asaj dite, me përkushtim e vendosmëri të jashtëzakonshme, në misionin për të shpëtuar jetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *