Jepet alarmi në qytetin e Vlorës: Duhet të shmangni lëvizjet me makina, ja çfarë na pret orët në vijim

Lajme nga Bota


Moti i keq ka përfshirë disa zona në vend. Bashkia e Vlorës u ka bërë apel qytetarëve që të shmangin lëvizjet me makina.

“Te dashur qytetare! Duke parë kushtet e motit nê Vlorë, por edhe në të gjithë vendin, do ju luteshim të shmangnit të gjitha lëvizjet me makina për shkak të shirave të dendur dhe erërave të forta qe priten ne vijim. Kujdesuni për veten dhe familjarët tuaj!

Për çdo nevojë vendosni kontakt me Ujësjellës Kanalizimet dhe Shërbimet publike të Bashkisë”, shkruan bashkia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.