Ija e Bes Kallakut ka datëlindjen, ai i bën urimin që do donte çdo gjyshe shqiptare

Lajme nga Bota

Gjyshja e Bes Kallakut, Ija, është një personazh jo pak i njohur për publikun shqiptar. Ajo është kthyer në gjyshen më të dashur të shqiptarëve, që ka rré mbyer zemrat e të gjithëve me çiltërsinë e saj.

Besi “v dés” për gjyshen e tij dhe këtë s’lë rast pa na e treguar. Një në disa foto në llogarinë e Besit në Instagram është me Ijen, siç ishte edhe fotoja e fundit sot.

Ija feston ditëlindjen, ndaj aktori zgjodhi ca fjalë të ngrohta për të uruar gjyshen e tij të zemrës.

Urime Ditelindjen o Ija e t’gjithve! @ijabeskallakut”- ka shkruar ai duke i bërë tag, pasi sigurisht Ija ka dhe llogari personale në Instagram! Komentet e urimit për gjyshen e Besit ishin të panumërta, teksa të gjithë shprehin përzemërsinë e tyre.Bes Kallaku zbulon sekretin e jetëgjatësisë: Ja pse Ija mbi 80 vjeç ka kaq shumë energji!

Pak ditë më parë, Ija e surprizoi aktorin në emisionin “Soiree”, ku ishte i ftuar në një intervistë me Xhensilën.

Ajo u fut në skénë duke emocionuar Besin, ndërsa ai e priti me përqafime dhe s’ndaloi së puthuri gjyshen në ballë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *