Humbi jetën në Amerikë në lule të moshës, ta prek zemrën daja i kampionit shqiptar: Motra e tij u betua që do….

Lajme nga Bota


Një ngjarje tr ag ji ke ndodhi para pak ditësh në SHBA, ku u nda nga jeta sportisti 24-vjeçar Klavio Meca.


Ai ishte notar, ndërsa jetonte prej disa vitesh në Amerikë. Aty kishte kryer edhe studimet, ndërsa prej pak kohësh po punonte me panelet diellore.

Lajmi u bë publik nga Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar. Meca kishte arritur suksese të shumta në sportin e notit duke veçuar atë në Budapest të Hungarisë, teksa kishte thyer rekordin kombëtar në 400 metra stil të lirë me kohën e përgjithshme 4’04”03.

Ndërkohë ditën e sotme në lidhje me humbjen tragjike të nipit të tij, ka folur edhe daja i 24-vjeçarit, i quajtur Besard Vrapi. Ai u shpreh se biseda e fundit me të ka qenë për Krishtlindje.

Daja u shpreh:

Klavio ka studiuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e kishte pak kohë që kishte nisur edhe punë. Por si pasojë e pandemisë, ishte në shtëpi. I festoi edhe Krishtlindjet dhe pastaj iku. Ishte gjithmonë pozitiv. Nuk ishe nipi, por shoku im. Nuk ka patur ndonjë gjë, sëmundje. Motra e të ndjerit ka premtuar se për shpirtin e vëllait të saj do të bëhet kampione bote.

Leave a Reply

Your email address will not be published.