GOLD AG: ATA QË REAGUAN PËR ODË E KUZHINË, PËRSE PO HESHTIN PËR XHAMINË

Lajme nga Bota

Ditën e djeshme (e hënë) ka ndodhur një su.lm në xhaminë “Dine Hoxha” në Tiranë.

Lidhur me ak.uzën e ‘ak.tit ter.rorist’ është arrestuar Rudolf Nikolli, i cili siç raportohet vuan nga probleme të shëndetit mendor.


Reagimet ndërkohë në rrjete sociale kanë qenë të shumta duke përfshirë këtu edhe të famshmit shqiptarë.

Një të tillë së fundmi e ka bërë edhe reperi shqiptar, Arian Agushi, i njohur për publikun si Gold AG.

I njëjti ka bërë një deklaratë duke thënë se përse të tjerët po heshtin për xhaminë, gjersa ditë më parë për një deklaratë tjetër për odë e kuzhinë reaguan thuajse të gjithë.

“Ata që reaguan për odë e kuzhinë, përse po heshin për xhaminë?”, thuhet në postimin e 35 vjeçarit.

Në anën tjetër, të pla.gosurit nga su.lmi janë dërguar në spital dhe janë jashtë rrezikut për jetë. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *