Gjyle Qollakun do ta xhelozojnë edhe vajzat e reja për këtë stil të veshjes

Lajme nga Bota


Jo rrallë herë edhe Maqedonia ka nxerrë këngëtarë shqiptarë të cilët kanë zënë vend në skenë që nga paraqitja e tyre e parë.


Një nga emrat që ka hyrë në këtë listë tash e 20 vite është edhe këngëtarja Gjyle Qollaku, shkruan “Kosovarja”.

Ajo është e martuar dhe nënë e një djali, ku bashkë me familjen jetojnë dhe veprojnë në Austri.
Por Gjyla nuk është shkëputur nga vendlindja, ajo nuk mungon në asnjë event të muzikës popullore të organizuar në Kosovë, Shqipëri apo Maqedoni.

Këngëtarja Qollaku është përfolur shpesh edhe për linjat trupore për të cilat është lakmuar edhe nga femrat e reja.
E sot ajo ka sjellë dy poza në të cilat është shfaqë plot stil, e me siguri edhe vajzat e reja do e xhelozojnë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *