Gëzim i madh në Turqi: Bie shi në Antalia pas disa ditësh Iuftë me zj arret

Lajme nga Bota


Gëzim i madh në Turqi: Bie shi në Antalia pas disa ditësh Iuftë me zj arret. Në provincën turke të Antalisë, e cila është prekur nga zjarret prej disa ditësh, këtë mëngjes, ka rënë shi.

Në disa pjesë të qytetit ka rënë shi që në orët e mëngjesit.

Shiu ka gëzuar shumë qytetarë në zonat e prekura nga zjarret.
Njëri prej tyre thotë se ishin jashtëzakonisht të trishtuar për zjarrin, por që u gëzuan kur panë shiun.

Reshje Shiu priten pasdite në rrethet Manavgat dhe Gundogmus, dhe në mbrëmje në Alanya.
Duke filluar nga nesër, temperaturat mbi 38 gradë Celsius priten përsëri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *