Genta e bën këtë gjë për popullin turk

Lajme nga Bota


Genta e bën këtë gjë për popullin turk. Ja çka bën Genta për popullin turk.


Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot Turqinë, në qytetin Dode Dodekaneze, ku lëkundjet janë ndjerë deri në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli dhe Bursa.
Sipas Qendrës Evropiane të Sizmologjisë, AFAD njoftoi intensitetin e tërmetit si 6.9, ballë i shkallës Rihter.., shkruan Kosovarja.

Siç dihet këngëtarja kosovare Genta ka kohë të gjatë që jeton pranë të dashurit në Turqi, e madje mund ta ketë ndjerë edhe këtë tërmet të fuqishëm. Ndaj në shenjë solidariteti ajo po lutet edhe publikisht për popullin turk. Një gjest i mirë nga ana e saj apo?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *