Fillon stuhia, era e fuqishme rrëzon disa pemë në afërsi të Spitalit FOTO

Lajme nga Bota


Erëra të fuqishme janë paralajmëruar për sot në Kosovë, përkundër motit të nxehtë që po mban.

Dëme materiale janë shkaktuar në Pejë, si pasojë e erërave të fuqishme.

Në disa pamje të publikuara në mediat lokale, shihet se drunjtë janë rrëzuar.


Pamjet thuhet se janë realizuar në afërsi të Spitalit rajonal të Pejës. Ndryshe, për sot është paralajmëruar freskim i motit dhe reshje shiu në disa pjesë të vendit.

Agjencia botërore meteorologjike “Severe Weather” ka lëshuar një paralajmërim me rrezik të lartë për shtetet e rajonit të Ballkanit Perëndimor për shkak të stuhisë.

Zonat me rrezik të lartë, të cilat mund të goditen sot dhe nesër (5 dhe 6 gusht), janë: Kroacia Veriore, BeH-ja Veriore, Serbia Jugperëndimore, Kosova, Mali i Zi, Shqipëria dhe veriperëndimi i Maqedonisë Veriore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *