FAMILJARI RRËFEN DETAJE RRËNQETHËSE PËR DY VËLLEZËRIT QË HUMBEN JETËN PAS GODITJES NGA TRENI (VIDEO)

Lajme nga Bota


Dje rreth orës 07:15 në qytetin Bruckberg të Gjermanisë ka ndodhur një ngjarje tragjike.

Si pasojë e goditjes nga treni humbën jetën dy vëllezër nga fshati Ratishë e Deçanit.

Në një intervistë ekskluzive për Klan Kosova ka folur një i afërm i familjes.

Mehmet Arifaj tha se përveç dy djemve që humbën jetën, me ta ishte edhe djali i dytë i cili nuk ka vazhduar me 17-vjeçarin respektivisht 13-vjeçarin.

“Mbrëmë isha tek ata. Aksidenti nuk e di tash a keni lexuar apo e keni parë, aksidenti na ka tronditur lërë neve familjarëve por edhe miqve dhe shokëve që i kemi. Si e kam marrëvesh aty ka qenë gruaja e djalit të axhës, e cila i ka dërguar me veturë deri aty tek treni për të shkuar në shkollë. Ashtu si më kanë treguar mbrëmë se nuk kam qenë aty. I ka çuar deri tek laura e trenit e cila është mbyll”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *