Familja e 20-vjeçares nga Vitia që u AKSlDENTUA rëndë ka një kërkesë për qytetarët

Lajme nga Bota


Mëngjesin e ditës së enjte në ak,sidentin e ndodhur mes dy veturave në rrugën Viti-Kllokot, ka humbur jetën një person dhe katër të tjerë janë lënduar. Në mesin e të lënduarve rëndë është edhe 20-vjeçarja nga Vitia, Florjeta Ajeti.


Vajza nga komuna e Vitisë po qëndron e shtrirë në QKUK, ndërsa për shërimin e saj familja ka nevojë për ndihmën e personave të vullnetit të mirë.

Njoftimin për t’i ndihmuar asaj e ka shpërndarë në Facebook, Vjollca Kadolli, drejtoreshë në QKMF-në e Vitisë.


Njoftimi i plotë i saj:

Apel për ndihmë

Të nderuar qytetarë të Komunës së Vitisë dhe posaqërisht qytetarë të Tërpezës

Florjeta Ajeti është vajza 20 vjeçare nga fshati Tërpezë, e cila ka qenë e përfshirë në aksidentin që ndodhi të enjten në mëngjes (03.12.2020) në rrugën Viti-Kllokot , ku fatkeqësisht në këtë aksident të rënd një qytetar vitias ka humbur jetën dhe disa të tjerë janë lënduar.

Florjeta i është nënshtruar operacionit dhe për momentin është duke u trajtuar në QKUK.

Ajo rrjedh nga një familje me kushte të vështira sociale dhe i duhet ndihma e të gjithëve.

Qytetarët vitias njihen për solidaritet e humanizëm, prandaj ndihma nuk do t’i mungoj as Florjetës.

Të gjithë ata që dëshirojnë t’i ndihmojnë familjes, këtë mund ta bëjnë në llogarinë bankare:

Kasim Ajeti(babai i Florjetës)

NLB BANKA

Llog . 1702003021547739,

si dhe

adresa e dërgimit të ndihmave është te Market “Argjendi”-Tërpezë.

Numri i tel. 044667570

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *