Ermal Mamaqi përgatit filmin tjetër, madje ka zgjedhur personazhin kryesorë

Lajme nga Bota


Ermal Mamaqi është një nga personàzhet më të dashura të publíkut shqiptar. Pëveçse aktor, moderator, biznesmen, këngëtar, dhe një sërë gjërash të tjera që ka provuar, duket se po shndërròhet dita-ditës në një influencuese, ose siç njihet ndryshe “motivational speaker”.


Dedikimi te kjo e fundit ka bërë që ai të làrgohet nga ekrani duke na mùnguar të gjithëve. Megjithatë, disa muaj më parë ai ka qenë në një intervistë në “Roped with Olsi”, ku ka folur rreth shkëpùtjes nga televizioni.

Ermali tha se u largua nga televizioni për t’u fùtur në fushën e kinematografisë fillimisht dhe më pas, gjatë periùdhës së kàràntinës, aktori shpréhet se ka pasur një vizion, i cili e ka shtýrë të mérret me trajnime.Nga arsyeja e largimit nga TV tek rikthimi i ‘Xing’, rrëfehet Ermal Mamaqi – Abc News

Siç e dimë, Ermali ka realízuar dy filma në një hàrk kohor shumë të shkùrtër dhe të dy kanë rezùltuar super të suksésshëm, teksa ka patur pjesë të kastit figura shumë të dashura të publíkut dhe disa nga aktorët më të mirë shqiptarë.

“Dy gisht mjalt” dhe “I love Tropoja” ishin padýshim ogùr super i mirë i fillimit të një rrugë të re, siç është kinematografia, këtë herë si regjisor e producent.

Por, sikur t’ju themi se Ermali ka ndërmend të sjellë një film tjetër? Këtë ka lënë ai të kuptohet në “Shiko kush luan”, ku ka qenë i ftuar së fundmi, teksa puntata do trànsmetohet në ekran të shtunën, pra mbrëmjen e nesërme.I Love Tropoja Trailer 2020 (German Subtitle) – YouTube

Burime éksklùzive bëjnë me dije për “iconstyle.al” se ai jo vétëm që s’e ka përjàshtùar një mùndësi të tillë, dhe këtë e dimë të gjithë, por madje ka gati edhe emrin e personàzhin publik që do e ftònte të ishte protagoniste në film.

I pyetur për emrin e këtij personazhi publik Ermali ka ngùrrùar të flasë me emra konkrete, teksa po ashtu nuk dihet se sa i afërt është në planet e tij ky projekt.

Për më shumë detaje na mbétet të shohim “Shiko kush luan” ditën e nesërme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *