Elvis Naçi pyetet a ka tradhëtuar gruan? Ja përgjigja që dha

Lajme nga Bota


Elvis Naçi, imami që ngjalli debat me arsyet e tij, për trad htinë e burrave ka sqaruar më në fund fjalët, që sipas tij u keqkuptuan.


I ftuar në “Pasdite në Top Channel”, imami u shpreh se fjalët e tij janë kuptuar gabim, pasi nuk duhet vetëm gratë të zbukurohen, por “unë e kam thënë për të dy”, u shpreh Elvis Naçi.

Bashkëshortja tregon takimin e parë me Elvis Naçin: Ishte djali i parë..
“Pastërtia, bukuria vlen dhe për mashkullin dhe për femrën. Tradhtia është një nga mëktet më të mëdha. Mos lejoni që marrëdhënia të shkojë drejt tradhtisë.E kam thënë për të dy.

Ne s’kemi studime kush tradhton më shumë unë mendoj se s’ka dallim. Tradhtojnë të dy”, tha imamiNë fund moderatorja Jonida nShehu i bëri Elvisit pyetjen që do kishin dashur të gjithë t’ia bënin: “An e ke tradhtuar ndonjëherë gruan?”.“Nëse është pyetja për tradhti, jo. Por sipas fesë islame, mëkat është vetëm ajo që bën dhe jo ajo që mendon.

Dy gjëra e mbajnë afatgjatë një martesë: çift i hapur. Sepse kështu kuptojnë më shumë njëri-tjetrin”, tha imami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *