E prísnim nga Rama por Getoari dhe Majk po na sjellin “Vàksínën”! Ja kur prítet të dalë

Lajme nga Bota


E teksa shqiptarët présin me padùrim vàksínen kùndra Covid-19 nga kryeministri Rama, këtë na e sjell Majk dhe Getoari.


Okay, qétésohuni sepse nuk bëhet fjalë për vàksínen e vërtetë por albumin muzikor te dy reperave kosovar që do quhet “Vàksínën”.

Majk dhe Getoar Selimi publíkuan para pak ditësh foton e një sépate, duke pàralàjmëruar kështu se kënga e tyre e përbàshkët ishte shumë afër. Por ne nuk e prísnim që hiti të vinte kaq shpejt, edhe pse ata të dy kanë kohë që punojnë për të.

Mbrëmjen e djeshme dy reperët kanë zbùluar detje të reja nga kënga e tyre, që sigurisht do të jetë një bòmbë e vërtetë.

Ata kanë treguar se ky projekt muzikor do të mbàjë titullin “Hajde te baba” dhe kur do publíkohet thoni ju? Ditën e sotme në orën 19:00.

Kënga do të jetë pjesë e albumit të tyre, që do të mbàjë një títull shumë të zakontë për kohën që po jetojmë: “Vàksína”.

Kjo do të thotë se na ndàjnë më pak se 24 orë nga híti i radhës i Majk dhe Getoar Selimit, ndàj do të présim me padùrim derisa ta dëgjojmë.

Majk ka bërë me dije pak muaj më parë se pjesë e këtij albumi të përbàshkët me Getoarin do të jetë edhe Onat, anétari tjetër i Babastars.

Reperi është shpréhur se albumi do të publíkohet në stinën e dimrit dhe siç duket ka ardhur koha që të njihemi një nga një me të gjitha këngët

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *