E Pranon Edhe Një Tjetër Aktor I Madh Në Turqi: Jam Shqiptar, Ne Na Pëlqen Të Hamë Mish Në Mëngjes Dhe Në Darkë…

Lajme nga Bota


Edhe një aktor i famshëm e ka pranuar se ka prejardhje shqiptare. Një prej aktorëve më të famshëm në Turqi e ka pranuar se është me origjinë shqiptare. Bëhet fjalë për aktorin Serkay Tutuncu, i cili viteve të fundit ka qenë shumë aktiv.

Serkay ka qenë i ftuar në një emision në Turqi dhe derisa po diskutonin me një aktor tjetër për ushqimin, ai e pranoi se është shqiptar dhe duke qeshur tha se shqiptarët hanë mish që nga mëngjesi e deri në mbrëmje.

Ndryshe, janë disa aktorë shumë të famshëm në Turqi që e kanë pranuar se kanë prejardhje shqiptare. Në mesin e tyre janë Halit Ergenç, Kivanq Tatlitug, Baris Arduç, Can Yaman, Nuretin Sonmez dhe Engin Altan Dyzyatan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *