E PAPRITUR/ Ja çfarë është Duke ndodhur në Gjermani tani

Lajme nga Bota

Linja ajrore gjermane “Lufthansa” nisi të dielën fluturimin më të gjatë pa ndalesa në historinë e aviacionit gjerman.


Aeroplani është nisur nga Hamburgu dhe po shkon drejt Ishujve Falkland në distancë prej 13.700 kilometra

Fluturimi duhet të zgjasë 15 orë e 35 minuta.

Në aeroplan ndodhen një grup studiuesish nga instituti gjerman “Alfred Wegener” dhe ekuipazhi Polastern ku do të mbledhin të dhëna për klimën./Indeksonline/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *