E mbani mend Alvi Berishën që preku zemrat e shqiptarëve? Ja si e ndryshoi dashuria e familja, babai: Uroj mos të ngelet fëmijë shqiptar atje ku ishte im bir

Lajme nga Bota

Historia e Alvin Berishës, 11-vjeçarit që doli nga “kampi i fe rrit” Al Hol në Siri preku zemrat jo vetëm të shqiptarëve, por edhe më gjerë e sidomos në Itali.

Alvi Berisha gjendet në kampin sirian djali shqiptar i humbur prej 5 vitesh – Neogazeta.com

Afrim dhe Alvin Berisha në një lidhje me skype në emisionin “Open” duken në gjendje shumë të mirë, një vit pas largimit të vogëlushit shqiptar nga kampi. Ai tashmë shkon në shkollë, është rritur dhe ka mësuar edhe shqip.


“Tashmë është shkollë në klasë të 6, është mirë por avash avash. Nuk e di se si munden të jetojnë ata atje, po ishalla rikthehen. 5 vite rresht e kam kërkuar kam shkuar atje, ditën e parë kanë pasur me ngrënë, por më pas jo”, tha Afrim Berisha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *