E dhimbshme: Sot i jepet lamtumira e fundit 19 vjeçares Nazlije Sherifi

Lajme nga Bota


E dhimbshme: Sot i jepet lamtumira e fundit 19 vjeçares Nazlije Sherifi 19 vjeçarja Nazlije Sherifi ka ndërruar jetë dje pas një sëmundje të rëndë.


Asaj i duhej transplanti i veshkës, të cilën vendosi të ja dhuroj i riu nga Deçani, Valmir Aliçkaj.

Por dita ditës gjendja e saj shëndetësore veçse u keqësua. Kësisoj e njëjta nuk arriti t’u bëjë ballë problemeve shëndetësore dhe gjatë ditës së djeshme ndërroi jetë.

Familjarët e Nazlijes kanë njoftuar se varrimi i 19 vjeçare do të bëhet sot në orën 14:00.

Ndryshe Valmir Aliçkaj i cili dje u shpreh shumë i dëshpëruar me ndarjen nga jeta të Nazlijes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *