E dhimbshme: Ndërron jetë aktorja shumë e njohur

Lajme nga Bota


Ka ndërruar jetë aktorja dhe modelja e njohur.

Cicely Tyson, aktorja ikonike dhe me ndikim, vdiq në moshën 96 vjeçare.

Cicely Tyson, një ikonë e vlerësuar me çmime e skenës dhe ekranit që theu barrierat për aktoret zezake me dinjitet më të lartë, vdiq të enjten, konfirmoi menaxheri i saj i vjetër Larry Thompson.

Ajo ishte 96 vjeçe ndërsa në deklaratën familjare nuk u zbuluan shkaqet e vdekjes.

Ajo luajti ish-skllevër, ikona të të drejtave civile, korrupsione aksionesh, besëlidhës, nëna dhe gra të tjera të komplikuara – duke sjellë një ndjenjë thellësie, fisnikërie dhe hiri për çdo personazh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *