E dhímbshme: Foto që familja e bëri pak para nisjes për në Kosovë

Lajme nga Bota


Dhjetë persona kanë vdekur dhe mbi 40 të tjerë janë lënduar të dielën pas daljes nga rruga të një autobusi me targa të Kosovës, në autostradën afër Sllavonski Brodit në Kroaci. Në këtë autobus ishin 67 pasagjerë, bashkatdhetarë, të cilët kishin marrë rrugën për të ardhur në vendlindje.

Fadil Halimi ka postuar një fotografi në “Facebook” të dhëndrit të tij, Sevdail Rrustemi, i cili humbi jetën në këtë aksident tragjik.

Këtë fotografi Sevdaili e kishte bërë pak çaste para nisjes nga Gjermania në Kosovë.

Postimi tij:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *