Duket shumë i ri në pamje, kaq vite mbushë sot Sinan Vllasaliu

Lajme nga Bota


Këngëtari i shumë pëlqyer e shumë kërkuar nga publiku Sinan Vllasaliu feston sot ditëlindjen.

Ndonëse pamja e tij tregon shumë më pak, por Sinani sot mbush 58 vjeç, shkruan “Kosovarja”.

Me muzikë filloi të merret qysh në moshë të re, ishte 7-8 vjet kur shprehi talentin e tij.

Por paraqitjen e parë skenike e realizoi në vitin 1986. E që atëherë jo vetëm që u bë pjesë e pandarë e skenës por edhe e fansave të tij.

Sot të gjithë e duan dhe respektojnë këngëtarin për hir të këngëve të bukura që ka sjellë e vazhdon të sjellë me zërin e tij të pashteruar.

Ndaj, urime për këngëtarin e të kërkuar e të shumëpëlqyer./Kosovarja/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *