Do Të Mbyllet Tirana, Ja Kur Do Të Shkojë Në Ka Rantinë

Lajme nga Bota


Kryeqyteti do të mbyllet! Burime për D osja.al bëjnë me dije se Tirana do të kufízojë màsat shtr énguese për pà ràndàlimin e përhàpjes së C ovid-19. Mësohet se Komíteti i Ekspértëve i ka pròpòzuar qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama mbýlljen e vendit nga e premtja deri të hënën, për të kufízuar lëvizjen e qytetarëve gjatë fùndjavës.

Megjithatë deri më tani nuk ka ende një njoftim zyrtar as nga ékspértët dhe as nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Nuk dihet nëse e njëjta màsë do të mérret edhe për qytete të tjera me numra të larta rastesh të in féktuara nga pa ndémia e ko ronavírusit.

Deri më tani në vendin tonë janë shënuar 39014 persona të in féktuara nga pa ndémia, ndërkohë që 822 prej tyre kanë ndérruàr jetë. Nga ora 22:00 deri në orën 06:00 të mëngjesit nuk lejohet lëvizja e qytetar

Leave a Reply

Your email address will not be published.