Do shkonte në shkollë dhe nuk u kthye më në shtëpi/ 15-vjeçarja shqiptare: Jam me të dashurin, mos të më marr më familja

Lajme nga Bota

Mbrëmë ka raportuar mbi zhd ukjen e një 15 vjeçareje nga Prizreni, për të cilin rast foli axha i saj, duke thënë se mbesa e tij, ishte zhd ukur pa gjurmë nga e premta që lamë pas.

Ajo u nis për në shkollë por që nga mësuesi u lajmërua se ajo kishte një javë që nuk shkonte në shkollë.

15 vjeçarja me një mesazh pas 24 orësh iu drejtua të ëmës se është mirë dhe të mos ta kërkojnë. Madje nënës iu tha se ka ikur me të dashurin e saj me dëshirë, por familja nuk ka informacion se ku gjendet vajza.

Familjarët bëjnë apel që nëse dikush mund të ketë ndonjë informacion për Gentianën t’i njoftojë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *