Do i bëhej djali 26 vjeç dje, babai i këngëtarit Ergi Dini shkruan fjalët e ndjera: Bir jap jetën për ty, gëzimi im

Lajme nga Bota


Ergi Dini këngëtari i talentuar që u nda nga jeta 4 vite më parë , ditën e djeshme do të mbushte 26 vjeç.

Të jetoj unë e djali jem jo?”, lotët nuk mbahen dot, motra dhe babai i Ergi Dinit: M’shkon në mendje ta telefonoj, s’më besohet që ka ik – Shkodra News

Në një ditë si kjo, nga shpirti i të atit, Dashamirit rrjedhin vargje të mbushura me dhi mbje.

“Ergit në 26- vjetorin e ditëlindjes, sot”, ia ka dedikuar babai i tij, duke e ndarë me të gjithë miqtë e tij në rrjete sociale:


ERGIT NE 26-VJETORIN E DITELINDJES,SOT.

Ah, ky mengjes i vrant

pa vazon plot trendefila te kuq te agimit!

A,ky mengjes

Plot gjethe te trishtuara

qe bien si lot

nga deget e pemeve

te shtrira

si krahet e perqafimit…

Ah,ky mengjes

Mbytur ne ikje te piikelluara zogjsh…

Perseri


erdhi kjo dite

e vizatuar me gri

per te 26 here,

por Ti

nuk je ketu…

Ne nje cep

kitarra jote

ne duart e heshtjes

i kendon mallit…

Bir,çdo gje e kesaj bote te pret.

Sot

do desha te beja dhuraten e fundit

te ditelindjes.

Sot,

do desha te dhuroja jeten time,

qe ta veshesh

me gezimin tend.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *