DJALI I AFRIM MUÇIQIT: SOT HAVERI JEM E KA DITËLINDJEN. TË DUA SHUMË LEGJENDË E GJALLË

Lajme nga Bota

Këngëtari i njohur kosovar dhe shumë i pëlqyer nga publiku, Afrim Muçiqi feston sot ditëlindjen e 52-të.

Nga urimet e shumta që ka marrë, ndër ta më speciali ka qenë ai i djalit tv tij, portieri i FC Prishtinës, Alban Muqiqi.

Albani në postimin e bërë në Facebook e ka quajtur babain e tij shok dhe ‘haveri’.

“Baba,shoku,haveri jem sot e ka datelindjen. Ishalla nuk plakesh kurr te dua shum legjend e gjalle”, është shprehur Albani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *