Aston Martin prezantoi motoçikletën e parë, AMB 001 kushton 120 mijë dollarë dhe do të prodhohet vetëm në 100 njësi

Kompania Aston Martin e ka prezantuar motoçikletën e parë, AMB 001 të krijuar në bashkëpunim me prodhuesin britanik të motoçikletave Brough Superior. Të njëjtit njerëz që punojnë makinat e Aston Martin, kanë punuar edhe për këtë motoçikletë, që është vetëm për pista. Presidenti ekzekutiv dhe shefi i dizajnit në Aston Martin, Marek Reichamn ka bërë […]

Continue Reading

Krahas katër modeleve të këtij viti, Mercedes do ta sjellë edhe GLA të ri

Gjenerata dytë e GLA, do të arrijë për të rivalizuar me BMW X2 Mercedes ka qenë i zënë gjatë këtij viti, duke sjellë katër modele të reja, si CLA, GLB, AMG GLE53, si dhe përditësimin e GLC. Por, krahas këtyre modele, Mercedes do ta sjellë edhe një GLA të ri, deri në fund të këtij […]

Continue Reading

Xbox i ardhshëm do të ketë çmim më të arsyeshëm, deklaron drejtori i Microsoft

Kur Microsoft njoftoi për herë të parë Xbox One, shumë njerëz reaguan keq kur kompania zbuloi se pajisja do të kushtojë më shumë sesa rivali, PS4. Sidoqoftë, Microsoft kishte provuar ta justifikonte atë duke treguar për përfshirjen e aksesorit Kinect me të, por në fund të fundit, kompania uli çmimin. Sidoqoftë, ndryshimi në çmim i […]

Continue Reading

Galaxy S11 mund të vijnë me ekrane shumë të mëdha dhe 5G

Pajisja e gjeneratës së ardhshme të Samsung, Galaxy S11, nuk do të nisë deri në shkurt të vitit 2020, por mulliri i thashethemeve tashmë është plotësisht funksional. Sipas lajmëtarit të besueshëm të të gjitha pajisjeve të lëvizshme, evleaks, Galaxy S11 do të vijë në tre madhësi të ekranit – 6.2 ose 6.4 (Blass nuk është […]

Continue Reading

Galaxy Fold 2 është në përgatitje, shihet në një faqe zyrtaree të kompanisë

Samsung tashmë ka shtuar faqet e mbështetjes së programit për pajisjen e tyre të ardhshme të palosshme, Samsung Galaxy Fold 2, ose modelin SM-F700F. Kjo pajisje tashmë është përfolur nga Samsung dhe dihet se mund të presim që të ngjasojë më shumë me Moto Razr dhe dizajnin e saj të guaskës, por këto faqe të […]

Continue Reading

Galaxy Fold 2 është në përgatitje, shihet në një faqe zyrtare të kompanisë

Samsung tashmë ka shtuar faqet e mbështetjes së programit për pajisjen e tyre të ardhshme të palosshme, Samsung Galaxy Fold 2, ose modelin SM-F700F. Kjo pajisje tashmë është përfolur nga Samsung dhe dihet se mund të presim që të ngjasojë më shumë me Moto Razr dhe dizajnin e saj të guaskës, por këto faqe të […]

Continue Reading

Volocopter prezanton dronin eVTOL që mund të transportojë ngarkesa të rënda

Ndërmarrja që merret me makinat fluturuese për qarkullim urban, Volocopter është përqendruar që të avancojë sa më shumë sistemin e transportit të udhëtarëve në lartësi. Por tani, kompania e re gjermane ka prezantuar dronin e ri eVTOL, me mundësi të ngritjes dhe uljes vertikale, të krijuar për të transportuar ngarkesa të mëdha mallrash, pa ndonjë […]

Continue Reading

Laptopët e rinj të Samsung mundësojnë mbushjen e baterive të telefonave nëpërmjet “touchpad”

Disa opsione, janë rezultat i kërkesës së konsumatorit. Të tjerat, janë thjesht të kuptueshme. Pastaj ka opsione të zhvilluara nga Galaxy Book Flex dhe PowerShare Wireless, që i përshtaten qasjes “sepse ne mundemi”, sa i përket krijimit të një produkti. Sistemi i mbushjes së baterive pa tela, nuk duket shumë si një ide e zgjuar, […]

Continue Reading

Samsung lanson ClimateHub si zgjidhjen e tij të parë të integruar të ngrohjes së ambientit dhe ujit për projektet të ndërtimit dhe rinovimit

ClimateHub është zgjidhja e re e integruar nga Samsung për ngrohjen dhe furnizimin me ujë të ngrohtë. Me instalimin e drejtpërdrejtë, funksionimin e qetë lidhjen e zgjuar, Samsung përpiqet të bëjë komoditetin e shtëpisë të lehtë si për instaluesit dhe për konsumatorët. Samsung ClimateHub është krijuar për të siguruar komoditetin e përsosur të ambjentit në […]

Continue Reading

Samsung Galaxy S11 mund të sjell kamerën ‘Hubble’, me zmadhim deri në pesë herë

Janë shfaqur më shumë thashetheme lidhur me Samsung Galaxy S11 të ri. Këtë herë informacioni vjen nga Galaxy Club, dhe është i përqendruar në kamerën e kësaj pajisje të ardhshme. Me sa duket, ‘Hubble’ është emri i koduari për kamerën e Galaxy S11 dhe ka edhe më shumë thashetheme që përfshijnë një zmadhim optik 5X. […]

Continue Reading

Të interesuarit për Pixel 4 duhet të presin disa ditë, nëse duan ta blejnë me çmim shumë më të lirë

Pixel 4 dhe Pixel 4 XL janë smartfonët e Google, që nuk janë parë për një kohë, por çmimi i tyre do të jetë shumë më i lirë brenda një kohe të shkurtër. Bazuar në një dokument të rrjedhur nga Reddit, shihet se Google do t’i lirojë këta telefona për 180 euro, për blerjet nëpërmjet […]

Continue Reading

Harley-Davidson publikisht zbulon biçikletat e tyre elektrike

Harley-Davidson janë të njohur për motoçikletat e tyre premium. Siç duket, ata gjithashtu duan të futen në tregun e biçikletave elektrike. Ata zbuluan publikisht biçikletat e tyre elektrike në auto-show ‘Motor EICMA 2019’, siç vërehet nga Eelectrek.co. Kishte tre variante të biçikletave elektrike të ekspozuara dhe të gjitha ishin mjaft interesante. Mund të shihni imazhet […]

Continue Reading

Opsionet dhe cilësimet e Note 10 që përdoruesit duhet t’i dinë

Galaxy Note10 dhe Galaxy Note10 + janë projektuar me risi të fuqishme, të krijuara për të ndihmuar përdoruesit të çojnë përvojën e tyre celulare në nivelin tjetër. Për t’i ndihmuar ata të përfitojnë sa më shumë nga këto karakteristika, Samsung Newsroom ka përpiluar një listë me dhjetë funksione dhe parametra që përdoruesit duhet të marrin […]

Continue Reading

Ford mund ta kthej në prodhim edhe një model të vjetër

Kohëve të fundit, Ford është bërë nostalgjik dhe po fokusohet në modelet që ishin të famshme dikur Modeli Puma që ishte shumë i famshëm dikur, është rikthyer sërish nga Ford dhe nga viti që vjen, do të jetë në dispozicion për tregun evropian. Brenda një kohe të shkurtër, pritet që të del në shitje edhe […]

Continue Reading

Ankand masiv në Arabinë Saudite me 46 super-makina, mes të cilave shumë modele të rralla

Në mesin e shumë modele të rralla, janë edhe tetë Ferrari, gjashtë Porsche dhe katër Bugatti Banorët e Arabisë Saudite të pasur me naftë, janë të njohur edhe si blerës të mëdhenj të super-makinave, që kanë çmime marramendëse, derisa nuk mungojnë edhe ankandet që ofrohen modele shumë të pëlqyeshme. Më 22 nëntor, në Riad do […]

Continue Reading

McLaren sjellë makinën më të lehtë ndonjëherë të dedikuar për rrugë të zakonshme

Nga 1.6 milion euro, duhet paguhet për makinat e këtij modeli që do të prodhohet në 399 njësi Pa kulm dhe xham të përparmë, ky është McLaren Elva që ka dukje të mahnitshme, ndërsa edhe specifikat përbërëse i ka po aq të dëshirueshme. Ky model, sikur Ferrari SP1 dhe SP2 që kanë kabina të hapura, […]

Continue Reading

Vetëm disa ditë para prezantimit zyrtar, rrjedhin imazhet dhe specifikat e Ford Mustang Mach-E

Kur kanë mbetur disa ditë para prezantimit, është bë e ditur dukja dhe disa specifika të kësaj makine që mbushet me rrymë Ford Mustang Mach-E do të prezantohet më 19 nëntor, në një aktivitet në Los Angeles të Shteteve të Bashkuara, mirëpo surpriza për shikuesit ka ardhur më herët se që pritej. Të dhënat lidhur […]

Continue Reading

BMW M po punon në hibridin X8, që do jetë më i shtrenjtë se modelet e deritanishme

Fokusi i BMW M, është ky hibrid i elektrifikuar, që pritet të jetë shumë i fuqishëm dhe luksoz Kur shumë makina janë duke u kthyer në hibride apo pjesërisht elektrike, megjithëse pritej, modelet M2, M3 dhe M4 nga BMW nuk do ta kenë këtë tretman. Makina SUV si X5 M, mund të kthehet në një […]

Continue Reading

Ferrari ka krijuar një çelës gjigant për modelin Roma

Shumë mirë për ata, që duan t’ju tregojnë njerëzve në tavolinë se kanë një nfa Ferrarit e fundit Në një aktivitet privat të zhvilluar në kryeqytetin Italisë, Ferrari ka prezantuar modelin Roma, që pritet ta lansojë së shpejti. Janë vetëm disa imazhe zyrtare që e tregojnë këtë model nga jashtë, ndërsa nuk dihet brendia dhe […]

Continue Reading

Xiaomi lanson orën e parë të zgjuar, ngjanë shumë me Apple Watch por ka çmim shumë të lirë

Mi Watch është ora e parë e zgjuar, që e ka lansuar Xiaomi për tregun kinez. Derisa ngjanë shumë me Apple Watch ka çmim duke filluar nga 360 euro, ora e zgjuar nga Xiaomi ka çmim më të lirë pasi kushton 167 euro, transmeton Telegrafi. Ashtu si Apple Watch, Mi Watch ka një kurorë të […]

Continue Reading