Ibrahimovic dëshiron ta përfundojë karrierën në Itali

Trajneri i LA Galaxy, Guillermo Barros Schelotto, ka thënë se Zlatan Ibrahimovic dëshiron ta përfundojë karrierën në Itali, te Napoli apo te Milani. Sulmuesi veteran ka konfirmuar se do të largohet nga klubi amerikan në muajin e ardhshëm dhe tashmë po spekulohet për destinacionin e tij. “Nuk e di se çfarë do të bëjë tash […]

Continue Reading

Unitedi e ka ende opsionin e ritransferimit të Depayt

Manchester United e ka ende opsionin që ta ritransferojë Mephis Depayn nga Lyoni. Drejtori sportiv i skuadrës franceze, Juninho e ka konfirmuar se Djajtë e Kuq do jenë skuadra e parë që do të pyetet nëse e dëshiron rikthimin e sulmuesit në Old Trafford. “Është e vërtetë se Manchester United e ka opsionin për ta […]

Continue Reading

Klopp shfrytëzon raportet e mira me Dortmundin, gati për transferimin e Sanchos

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është gati të transferojë yllin anglez të Borussia Dortmundit, Jadon Sancho. Sipas mediumit gjerman BILD, Dortmundi do të ishte i gatshëm të shesë Sanchon në janar – për çmimin e duhur. Reprezentuesi anglez ka qenë i lidhur edhe me Manchester Unitedit dhe Real Madrid këtë sezon. Sidoqoftë, Klopp thuhet se […]

Continue Reading

Golashënuesi i vetëm ndaj Çekisë, Nuhiu: Nuk ka rëndësi goli, nëse nuk e fitoni ndeshjen

Atdhe Nuhiu ka thënë se është i zhgënjyer që nuk arritën ta fitonin ndeshjen ndaj Republikës së Çekisë që e humbëm 2-1. Sulmuesi i Dardanëve ka thënë se është i lumtur me besimin që i dha trajneri, por i pikëlluar me lëndimin e Vedat Muriqit dhe me humbjen e këtij takimi. “Normal që jam i […]

Continue Reading

Sport Mario Rui: Uria për sukses të vazhdueshëm e bën Ronaldon më të mirin në botë

Cristiano Ronaldo është lojtari më i mirë në botë dhe gjithmonë është i uritur për më shumë – ka thënë bashkëlojtari i tij te Portugalia, Mario Rui. Superylli i Juventusit shënoi het-trik në fitoren prej 6-0 kundër Lituanisë në ndeshjen kualifikuese për ‘Euro 2020’ duke i kthyer vitet prapa. Mario Rui e ka lëvduar 34-vjeçarin, […]

Continue Reading

Juventus merr vendimin për Ronaldon

Juventus ia ka falur Ronaldos veprimin e fundit. Juventus ka marrë vendimin mbi rastin e shumë komentuar të Cristiano Ronaldo. Ronaldo kishte lëshuar stadiumin gjatë ndeshjes Juventus – Milan, kur trajneri Maurizio Sarri vendosi ta zëvendësonte. Juventus ka vendosur të mos jap asnjë dënim për Cristiano Ronaldo, bën të ditur ‘Goa’, transmeton lajmi. Mirëpo, Ronaldo […]

Continue Reading