Elita tenton ta vë djalin në gjumë, shikoni si e ngacmon Gjiko

Elita Rudi dhe Gjiko janë një prej çifteve më të dashura për publikun. Ata janë martuar para një viti dhe tani janë prindër të një djali që e kanë quajtur, Zëri, përcjell ORAinfo. Sot, Elita ka publikuar disa foto ku na tregon se për Shën Valentin, Gjiko e ka dërguar në qytetin e dashurisë, në […]

Continue Reading

Çka po ndodh me Gentën, kaq e palumtur duket tani në krahet e të dashurit turk!

Genta Ismaili është ndër këngëtaret më të dashura për publikun. Ajo është tejet e bukur dhe atraktive, shkruan ORAinfo. Së fundmi këngëtarja është përfolur për lidhjen me një biznesmes nga Turqia, i cili jeton në Zvicër. Ata vazhdimisht po shfaqen shumë të dashuruar pas njëri-tjetrit. E se fundmi Genta ka publikuar një foto ku shfaqet […]

Continue Reading

Duket si garazh i thjeshtë, por brenda është një ambient i ngrohtë për jetesë

Kur flasim për garazh, në mendje na vjen ajo dhoma shpesh e errët ku prindërit mbajnë makinën, biçikletën, ose thjesht për ruajtjen e të gjitha pjesëve që nuk dëshironi brenda shtëpisë dhe do të preferonit të mos binin në sy. Por a e keni imagjinuar ndonjëherë të jetoni në një garazh? Blerja e një apartamenti […]

Continue Reading

Super-jahti i me tri kuverta i prodhuar në Dubai, që kushton 20 milionë dollarë, u shpall si më i miri në shfaqjen më të rëndësishëm me lundra në ujë

Ford Lauderdale International Boat Show e ka ngritur vetën, si shfaqja më e rëndësishme në botë, me lundra që ndodhen në ujë, teksa këtë vit ka shënuar 60 vjetorin e themelimit. Me karakteristikat e fuqishme që ka ky aktivitet, nuk është e habitshme, që në të janë dërguar super-jahtet më të mira, nga kantinat më […]

Continue Reading

Ky është traktorit më i shpejtë ndonjëherë, arrin ë 170 km/h

Pamje të traktorit më të shpejtë ndonjëherë duke arritur 170 km/h. Më herët, kemi hasur në një prerëse bari që shënoi rekord shpejtësie, teksa kësaj radhe e kemi një traktor të fuqishëm nga prodhuesi i pajisjeve të rënda, JCB, transmeton lajmi net. Modeli ‘Fastrac’ është traktori që besohet të jetë më i shpejti ndonjëherë, që […]

Continue Reading

Shtëpia dikur e blerë rreth 6,000 dollarë, tani është në shitje për 2,3 milionë dollarë – pronari rrëfen se si e ndryshoi atë

Një shtëpi me tarracë të errët dhe të tmerrshme e blerë për vetëm (5000 funte) rreth 6,000 dollarë në vitet 1980 është ripërtërirë nga pronari i saj dhe tani është në treg për gati 2,3 milionë dollarë. Fotografitë e shtëpisë me katër dhoma gjumi në një qytezë tregojnë një shtëpi me gjëra të mbushura të […]

Continue Reading

“Vezët e akullit” mbulojnë plazhin

Një plazh në Finlandë është mbuluar nga mijëra copa akulli në formë veze, për shkak të një dukurie të rrallë natyrore. Fotografi amator, Risto Matila, është një prej fatlumëve që i hasën “vezët e akullit” në ishullin Hailuoto të Gjirit të Botnias, midis Finlandës dhe Suedisë. Ekspertët thonë se shkaktohet nga një proces i rrallë […]

Continue Reading

Ka ndodhur diçka me pilotin? Nuk ka problem! Njihuni me aeroplanin privat që tani mund të aterrojë me saktësi, vetëm me shtypjen e një butoni

“Unë zbarkova një aeroplan kohët e fundit. Unë nuk jam pilot. Dhe kurrë nuk kam marrë një mësim për një profesion të tillë. Në fakt, kurrë nuk do të kisha prekur një kontroll aktiv në një aeroplan. Por ulja e këtij aeroplani të veçantë ishte e lehtë”. Kështu e fillon shkrimin e tij në Business […]

Continue Reading

Kërkonte unazën e humbur të shokut, zbulon thesarin që i mahniti të gjithë

Paul Raynard është një kërkues thesaresh në Irlandën e Veriut i cili zbuloi një thesar të vërtetë me monedha ari 500 vjeçare, ndërkohë që kishte dalë për të kërkuar unazën e humbur të një shoku të tij. Paul nuk i përmbajti lotët kur aparati i tij zbuloi një sasi ari me vlerë 100 mijë funte […]

Continue Reading

Shiti makinën për studimet e vajzës, ajo që merr pas 21 vitesh e bën të qajë (Video)

Zotëri Harmen e kishte shitur veturën e tij Ford 2D e prodhuar në vitin 1936 për t’i mbuluar shpenzimet e studimit të vajzës së saj.Makina Ford 2D të vitit 1936 ishte objekti me i shtrejtë që kishte që kur ishte 16 vjeç, por më pas ishte detyruar që ta shiste pasi duheshin para për studimet […]

Continue Reading

Edhe Golf 9 do të vijë

E konfirmon Volkswagen: Do vijë edhe Golf 9. Edhe pse Golf 8 sapo është zbuluar, drejtuesit e Volkswagen kanë komentuar tashmë zëvendësimin e tij. Arsyeja është tema e ngritur nga revista Top Gear mbi të ardhmen dhe vdekjen e pashmangshme të motorëve konvencionalë, transmeton lajmi net. Makinat elektrike po fitojnë popullaritet, dhe një nga kompanitë […]

Continue Reading

Kjo është vetura që të gjithë do ta donin

‘Audi A7’ e vitit 2019 është vetura që të gjithë do ta donin. Ndryshimet teknologjike përfshijnë fenerët me lazer, lidarët dhe ekranet me prekje. Me gjatësi 4,969 milimetra dhe gjerësi 1,908 sosh, vetura kategorizohet në mesin e makinave me madhësi gjigante, transmeton lajmi net. Vetura në fjalë, e pajisur me motor 3.0-litërsh të modelit V6, […]

Continue Reading

Do të mbeteni ‘gojëhapur’: Ky Golf 2 është më i shpejtë se Bugatti Chiron

Ky Golf 2 i ka 1.200 kuaj fuqi dhe është më i shpejtë se Bugatti Chiron. I ka mbi 1.200 kuaj fuqi dhe e gjithë kjo fuqi është e shpërndarë në të katër rrotat 4×4, kurse autori i Golf 2 pretendon se është më i shpejtë se vetura me e shtrenjtë në botë Bugatti Chiron. […]

Continue Reading

‘Bishë e vërtetë’: BMW zbulon një super X5 të blinduar

BMW ka lansuar një version të blinduar të SUV-it të saj, të quajtur X5 Protection VR6. Kjo veturë është e dizajnuar për të ofruar mbrojtje edhe për konsumatorët privat edhe për personel diplomatik nga sulmet e dhunshme e krimit të organizuar. Shasia e X5 Protection VR6 është i përforcuar e i blinduar nga të gjitha […]

Continue Reading

Këto gjëra duhet të i dini rreth ‘iPhone 11”

Të gjitha gjërat që duhet të i dini rreth ‘iPhone 11”. Kompania e paisjeve teknologjike ‘Apple’ do të na njoftoj me telefonin e ri me 10 shtator. Ne fakt ne jemi duke pritur të na tregon 3 telefona të rinj.Nëse janë ashtu siç kemi dëgjuar, telefonat e rinj te ‘Apple’ tani do të mbajnë edhe […]

Continue Reading

Njihuni me makinën me 3 rrota dhe që parkohet vertikalisht

Makina me 3 rrota dhe që parkohet vertikalisht. Një makinë e re elektrike e quajtur “Nobe 100”, me tre rrota dhe mund të parkohet vertikalisht në mure pritet të dalë në prodhim. Ajo është “aq e bukur saqë ju do ta dëshironit ta kishit’, sipas shpikësit të së saj. E cilësuar si “makina më e […]

Continue Reading

Hodhi një shishe me një mesazh brenda në oqean në Amerikë – nëntë vite më vonë mori një përgjigje nga Franca

Si një djalë 10-vjeçar, Max Vredenburgh hodhi një mesazh në një shishe në Oqeanin Atlantik në 2010. Sipas CNN, përcjell Telegrafi, mesazhi i tij përfshinte adresën e tij të shtëpisë, me shpresën se mesazhi i tij do të merrte ndonjë përgjigje. Duhej të priste nëntë vjet, por më në fund e mori një të tillë. […]

Continue Reading

Ora më e shtrenjtë në botë shitet në Zvicër për 24.2 milionë funte, paratë e nga shitja në ankand do të dhurohen për qëllime humanitare

Ora më e shtrenjtë në botë që kushton 24.2 milionë funte nga Patek Philippe është shitur në ankand në Zvicër, derisa paratë e mbledhura do të dhurohen për qëllime humanitare. Patek Philippe kryevepra e Chime, është një nga orët më komplekse që u shit nga një telefonatë anonime në ankandin që u mbajt në hotelin […]

Continue Reading