Bëhuni gati, ky do të jetë moti për nesër dhe pasnesër

Nesër dhe pasnesër në Kosovë pritet të mbajë mot i paqëndrueshëm. Ditëve në vijim do të mbajë mot i paqëndrueshëm, kryesisht me vranësira, kohë pas kohe me reshje shiu, bën të ditur Prishtina Ëeather. Shërbimi i meteorologjisë njofton se “orëve të pasdites priten zhvillime të rrebesheve të shiut me bubullima. Temperaturat do të shënojnë rritje […]

Continue Reading

Remzia tha se në ditën kur ka zbritur si nuse kanë qenë të pranishëm 1 mijë persona

Remzie Osmani është këngëtare shumë e njohur. Paraqitja e parë para publikut është në vitin 1977 me këngën “Lute lute nëna bijen”. Talenti i këngëtares është zbuluar nga mësuesit e muzikës Ibrahim dhe Mustafë Hamiti nga Mushtishti. Këngëtarja e njohur dhe mjaft e dashur nga publiku, Remzie Osmani është martuar në vitin 1992. Ajo sonte […]

Continue Reading

Ariana na prezanton me ‘binjaken’ e saj, shikoni sa shumë ngjajnë

Këngëtari i mirënjohur kosovar, Ermal Fejzullahu është shumë i pëlqyer nga publiku për këngët dhe zhanrin të cilin e këndon. Fejzullahu për dallim nga kolegët e tij, ai vendosi të martohet në moshë të re. Në vitin 2008 ai kurorëzoi me martesë dashurinë e tij me Arianën. Tani së bashku çifti kanë tre fëmijë, një […]

Continue Reading

Lajm i Keq për Qytetarët e Zvicrës… Ja shteti që mori Vendimin për ti fut në Karantinë

Lajm i Keq për Qytetarët e Zvicrës… Ja shteti që mori Vendimin për ti fut në Karantinë.Ministria e Jashtme e Norvegjisë këshillon kundër udhëtimit në disa vedne evropiane. Ato janë: Republika Çeke, Franca, Monakoja dhe Zvicra, shkruan srf.ch. Ndërkaq, disa dryshime në këshillat rreth udhëtimit janë bërë edhe për disa rajone në Suedi. Bazuar në […]

Continue Reading

Emocionuese ajo çfarë i thotë Learta babait të saj

Lidhja e vajzave me baballarët e tyre, dihet që është e jashtëzakonshme, gjithmonë e afër dhe krejt unike, shkruan “Kosovarja”. E tillë është edhe lidhja e Learta Jakupit me babin e saj, i cili është përpjekur që të bijës asnjëherë të mos i mungoj asgjë. Learta, shpesh pozon me prindërit. E, këtë herë ajo është […]

Continue Reading

Shyhretja me Engjin e kallin studion: Na ka marrë malli për dasma

Përhapja e virusit korona ka bërë që të anulohen të gjitha aktivitetet. Këtë pjesë duket se e ka ndjerë më së shumti estrada, të cilët shpesh kanë shprehur pakënaqësitë lidhur me vendimin për anulim të dasmave, shkruan “Kosovarja”. Edhe Shyhretja bashkë me vajzën Engjëllushen duket se i ka marrë malli për dasma, ku së fundmi […]

Continue Reading

Qfare po ndodh me boten keshtu / Zjarri masiv ‘pushton’ tregun në Ajman

Qfare po ndodh me boten keshtu / Zjarri masiv ‘pushton’ tregun në Ajman. Një zjarr masiv shpërtheu mbrëmjen e së mërkurës në një treg në Ajman, në Emiratet e Bashkuara Arabe, të vendosura rreth 30 milje larg nga Dubai. Ndërsa zjarri nuk shkaktoi vdekje ose lëndime, pjesë të tregut u shemb plotësisht dhe u dogjën, […]

Continue Reading

Për 1vit E 3muaj Lyente,K Ufomën E Motrës Me Vaj E Uthull,Del Nga,S Pitali Blerta Josifi/Ja Çfarë Pritet Të Ndodhë Me Të..

E mbi.jetuara e vetme e ngjarjes së rë ndë që u zbulua një muaj më parë në zonën e Kombinatit në Tiranë, Blerta Josifi, ka dalë nga s pitali në gjendje të përmirësuar shëndetësore. Ajo u shtrua në s pitalin psikiatrik pas ngjarjes së rë ndë që tro.nditi opinionin publik në kryeqytet, ku nënë e […]

Continue Reading

Dëgjonin Zhurma Në Dhomë,Familja Habitet Kur Sheh Qfarë Ishte Fshehur Brenda Murit..

Të jetosh në një banesë të qetë, edhe zhurma më e vogël të ngjall çudi dhe në disa raste frikë. Një familje në Britani dëgjonte shpesh zhurma nga muri i dhomës së ndenjes. Zhurma që kishin një fluks të caktuar dhe mbi të gjitha ishin të çuditshme. Pasi nuk po e kuptonin se çfarë lloj […]

Continue Reading

“Me ta kput shpirtin”: Ky është Afrimi 34 vjeçar që ndërroi jetë

Komuna e Shtimes ku ai punoi për disa vite ka shkruar një mesazh ngushëllues për familjen dhe miqtë e tij, njofton Klan Kosova. “Me dh imbje të thellë, Komuna e Shtimes ka marr lajmin për vde kjen e punëtorit, kolegut Afrim Tafa, në moshën 34 vjeçare i cili ka ndërruar jetë sot. Afrimi për vite […]

Continue Reading

O Zot i madh! Shqiptari i merr jetën nënës, si pati shpirt se i ka he qur kokën, te porta e shtëpisë

Vazhdojnë të dalin detaje tra gjike nga ngjarja e ndodhur pasdite në fshatin Buçimas të Pogradecit, ku Olsi Çekiçi i mori jetën nënës së tij. Sipas dinamikës së ngjarjes, i biri me të meta men dore nuk është mjaftuar me ma sak rimin e trupit të nënës, por ia ka h equr kokën, duke ia […]

Continue Reading

”MrekuIIitë Ekzistojnë”,22 Vite Pa Fëmijë,Gruaja I Kishte Humbur Shpresat/Lind Papritur Një Engjëll Të Shëndetshëm…

Një grua 47-vjeçare ka zbuluar se ishte shtatëzënë vetëm një orë përpara lindjes.Ajo shkoi në s pital më dh imje të forta barku por pas kontrollit nga mjekët, ka mësuar se pas një ore do të sillte në jetë fëmijën e saj të parë. Judy Brown nga Beverly, mendonte se “fryrjen’ e barkut dhe shtimin […]

Continue Reading

Gëzimja merr një dhuratë tejet të veçantë për vajzën, nuk përmbahet në reagimin e saj

Gëzimja merr një dhuratë tejet të veçantë për vajzën, nuk përmbahet në reagimin e saj. Gëzime Hamzaj është një emër tejet i njohur për publikun kosovar. Ajo u bë e njohur si reja e këngëtares së mirënjohur, Remzie Osmanit, përcjell ORAinfo. Para pak muajve ajo dhe djali i këngëtares janë bërë prindër për herë të […]

Continue Reading

Bëri dasmën në oborr të shtëpisë, shqiptarin i ndodh ajo që s’e kishte parë as në ëndërrat më të këqija

Bëri dasmën në oborr të shtëpisë, shqiptarin i ndodh ajo që s’e kishte parë as në ëndërrat më të këqija Një qytetar nga Prizreni kishte organizuar një aheng familjar në shtëpinë e tij në kohë pandemie. Sipas njoftimit të po licisë në raportin 24 orësh, ndaj tij kanë nisur heti me për shkak se nuk […]

Continue Reading

Këngëtarja: Dasmat na i kanë ndaluar me qëllim

Këngëtarja: Dasmat na i kanë ndaluar me qëllim. Këngëtarja Remzie Osmani u ankua për anulimin e koncerteve si dhe të damsave këtë vit. Edhe Kosova ka marrë të njëjtat masa si Shqipëria, për shkak të pandemisë. Remzia deklaro në një emision televiziv në Kosovë, se i ka përkrahur kolegët e saj, por pretendoi se kjo […]

Continue Reading

E fundit, Manastirliu jep lajmin e mirë : Ja se cfarë pritet të ndodhë në vjeshtë-dimër, gati plani

Ministrja Ogerta Manastirliu në një mesazh drejtuar qytetarëve tha se ka filluar përgatitja për të përballuar situatën e vjeshtë-dimrit në disa drejtime. Manastirliu ka theksuar se puna për përballimin e epid emisë po vijon dhe nuk është ndalur për asnjë moment prej më shumë se 140 ditësh me të gjitha kapacitetet e sistemin shëndetësor, nga […]

Continue Reading

Momenti më i bukur në jetë: Bebja e porsaIindur nuk pushon së puthuri nënën

Gjatë kujdesit për fëmijët dhe punës me to, është me rëndësi të kuptohet zhvillimi i tyre. Është e pamundur të mendohet për përmbushjen e nevojave të fëmijëve nëse nuk e dini se çka pritet prej fëmijëve. Një video e shpërndarë në internet është shpërndarë me miliona herë, e cila është etiketuar si një nga momentet […]

Continue Reading

Kafe turke e me llokum, Nora shfaqet joshëse në pranin e këtij personi

Nora Istrefi është këngëtare shumë e njohur. Ka sharm dhe nje ze karakteristik dhe me hitet e njepasnjeshme ka arritur gjithmone sukses dhe pelqyer kudo. Nora Istrefi po vazhdon të jetë një këngëtare tejet e përfolur në media e publik. Para pak muajve, ajo dhe këngëtari i njohur, Robert Berisha i dhanë fund martesës së […]

Continue Reading

Çfarë bëjnë pastruesit në dhomat e hoteleve, kur ju nuk jeni aty? (Video)

Herën tjetër, pasi ta shikoni këtë video, kur ta lironi dhomën tuaj të hotelit, do të detyroheni që t’i mbyllni gjërat tuaja personale. Në fakt, një frekuentues i hoteleve vendosi ta lë të ndezur kamerën e laptopit, pasi dëshironte të dinte se çfarë bënin pastrueset e dhomave, kur janë të vetme në dhoma. Videoja u […]

Continue Reading

Kthesa e papritur e motit/ Vjen lajmi surprizë, nga dita e neserme..

Kemi ne javen e pare te gushtit dhe sipas parashikimeve do te kete reshje me intensitet mbi mesatar, si dhe ulje me 7 deri 8 gradë të temperaturave.Reshjet e shiut pothuajse do te jene ne te gjithe vendin.“Në zonat malore do të zbresin temperaturat me 14 – 15 gradë celsius, ndërsa në zonat e ulëta […]

Continue Reading